Poradnik Majsterkowicza, Spawalnictwo

Spawarki SPARTUS – dobra jakość w przystępnej cenie

Polski producent spawarek Spartus cieszy się bardzo dużym zaufaniem wśród spawaczy. Uznaje się go za lidera w dziedzinie produkcji uchwytów spawalniczych, które są projektowane z myślą o wygodnej pracy i łatwej obsłudze. Na uwagę zasługują również niezawodne spawarki. Produkty Spartus są kojarzone z wytrzymałością, najwyższą jakością wykonania, a także łatwo dostępnymi elementami eksploatacyjnymi. To urządzenia dostępne w rozsądnych cenach, które z powodzeniem mogą konkurować z modelami innych, równie popularnych marek. Są one przystosowane do intensywnej eksploatacji i pracy w trudnych warunkach, a ponadto wykazują podwyższoną odporność na awarie. Spawacze często podkreślają, że na tle spawarek innych producentów, te oferowane przez markę Spartus wyróżniają się też bardzo ciekawym designem.

Spawanie metodą MIG/MAG

Marka Spartus wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i potrzebom rynku, oferuje spawarki MIG MAG. Dostępny jest sprzęt z zasilaniem 230V oraz 400V.

Półautomat SPARTUS® EasyMIG 125 (do kupienia <TUTAJ> ) o mocy 230V to lekki i poręczny migomat bezgazowy, przeznaczony do spawania drutem samoosłonowym (FCAW). Prąd spawania do 100A oraz średnica drutu samoosłonowego fi.0,8mm pozwalają na swobodne wykonanie prac serwisowych w terenie, bez konieczności przemieszczania się z ciężką butlą gazową. Doskonale sprawdzi się także w przydomowym warsztacie.

EasyMIG 255 (do kupienia <TUTAJ>) to nowoczesne, inwertorowe i profesjonalne urządzenie do spawania metodami MIG/MAG w osłonie gazów obojętnych lub aktywnych oraz do spawania elektrodą otuloną MMA. Zasilane z sieci trójfazowej 400V. Doskonale sprawdzi się na warsztacie oraz podczas spawania różnego rodzaju konstrukcji stalowych. Profesjonalny 4-rolkowy podajnik, zapewnia płynne i równomierne podawanie drutu spawalniczego. Wyposażony jest w prosty w obsłudze panel funkcyjny umożliwiając precyzyjną kontrolę parametrów takich jak: napięcie spawania, prędkość podawania drutu, tryb pracy 2T/4T. Możliwość zamontowania butli z gazem na podwoziu urządzenia, sprawdzi się podczas prac w terenie. Wysoki 60% cykl pracy, zapewnia stabilne parametry wyjściowe podczas długotrwałych prac spawalniczych.

Spawanie metodą TIG

Spartus słynie ze spawarek TIG. Do spawania trudno dostępnych miejsc polecamy modele z serii EASYTIG. Easy TIG 203P DC (do kupienia <TUTAJ> ) to lekka i prosta spawarka inwertorowa zbudowana w oparciu o najnowsze technologie IGBT. Wykorzystanie tej technologii pozwoliło zmniejszyć gabaryty urządzenia oraz zwiększyć jego wydajność i sprawność. Duża moc źródła sięgająca 200A pozwala uzyskać 5mm przetopu i spawać materiały do 10mm grubości. SPARTUS 203 P DC sprawdzi się przy każdej pracy z wykorzystaniem stali czarnej, stali nierdzewnej, kwasoodpornej. Umożliwia spawanie metodami TIG Lift/HF oraz MMA w zakresie 10 – 200A.

Spawanie metodą MMA

Wśród bogatej oferty firmy SPARTUS możemy znaleźć spawarki MMA. Dla wymagajacych polecamy model MasterARC 250C (do kupienia <TUTAJ> )- to doskonałe rozwiązanie do wszelkich prac remontowych. Przeznaczona jest do spawania elektrodą otulona metodą MMA. ARC 250C charakteryzuje się bardzo prostą obsługą. Czytelny wyświetlacz oraz płynna regulacja parametrów spawania gwarantuje łatwą pracę z urządzeniem w każdych warunkach. Spawarka wyposażona jest także w funkcję ARC Force, która zapobiega „przyklejaniu” się elektrody do materiału spawanego, gdy napięcie łuku nadmiernie spadnie, wskutek gwałtownego skrócenia łuku spawalniczego. Funkcja Arc Force jest niezastąpiona przy spawaniu w szczególnie trudnych pozycjach (np. pozycja pułapowa), gdzie wymagane jest często spawanie bardzo krótkim łukiem.

A może mała spawarka do zadań specjalnych?

SPARTUS® EasyMIG 265 (do kupienia <TUTAJ> ) to nowoczesny, inwertorowy półautomat spawalniczy, skonstruowany w oparciu o tranzystory IGBT do prac warsztatowych, ślusarskich czy spawania konstrukcji stalowych. Umożliwia spawanie elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych i aktywnych (MIG/MAG), spawanie elektrodą otuloną (MMA) oraz spawanie TIG Lift z zajarzeniem łuku przez potarcie. Dodatkowo urządzenie, dzięki możliwości zmiany biegunowości spawania, umożliwiają spawanie drutem samoosłonowym bez gazu. Sterowanie odbywa się przez czytelny panel z dużym kolorowym wyświetlaczem LCD, co sprawia, że urządzenie jest bardzo łatwe w użyciu. Podczas korekty ustawień, na wyświetlaczu dodatkowo podpowiadany jest kształt spoiny oraz graficznie wskazana zalecana grubość materiału dla wybranego prądu spawania.

Wszystkie opisane powyżej modele oraz dużo innych wartych uwagi(np akcesoria takie jak profesjonalne przyłbice do spawania) firmy SPARTUS dostępne są w naszym sklepie <TUTAJ>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *