Spawalnictwo

Agregat prądotwórczy z modułem spawalniczym: Czym się wyróżnia? Jaki wybrać?

 

Bez energii elektrycznej nie jesteśmy w stanie wykonać zdecydowanej większości czynności zarówno w domu, jak i w pracy. Co więc począć, kiedy często jesteśmy narażeni na brak elektryczności? Odpowiedź jest prosta- AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY.

Jak sama nazwa wskazuje, agregaty prądotwórcze służą do wytwarzania energii elektrycznej. Ich schemat działania jest bardzo prosty. Silnik spalinowy napędza prądnicę, która generuje prąd elektryczny. Do tego trzeba dodać jeszcze proste układy elektryczne stabilizujące napięcie oraz wszelkiego rodzaju osłony i mamy przed sobą widok typowego generatora prądu. Urządzenia te stanowią niezależne i mobilne źródło energii elektrycznej i dostępne są zarówno w wersjach na użytek domowy, jak i przemysłowy.

17183424_101

Jeśli często wykonujesz różnego rodzaju prace spawalnicze i miewasz problem z brakiem właściwego zasilania warto wybrać agregat prądotwórczy trójfazowy z modułem spawalniczym. To urządzenie jest fabrycznie przystosowane do spawania elektrodami w najtrudniejszych warunkach terenowych. Decydując się na jego zakup, można być pewnym tego że będzie służyć długo i niezawodnie.

Jednym z producentów cieszących się dużym uznaniem na rynku jest firma Fogo, oferująca różnego rodzaju agregaty prądotwórcze. W ofercie Fogo znajdziemy między innymi agregaty 230V do odbiorników jednofazowych lub 230V AVR ze stabilizacją napięcia. W sprzedaży dostępne są również agregaty 400V do odbiorników trójfazowych.

 

Flagowym produktem, który został stworzony przede wszystkim z myślą o profesjonalnym użytkowaniu jest model FH 9220 – trójfazowy agregat prądotwórczy z modułem spawalniczym. Agregaty z modułem spawalniczym są połączeniem dwóch urządzeń w jednym – agregatu prądotwórczego i agregatu spawalniczego. Urządzenie pozwala wytwarzać prąd o natężeniu 230V oraz 400V.

Do jakich celów potrzebne jest tego typu urządzenie? Znajduje ono nieskończenie wiele zastosowań, zarówno w branży produkcyjnej, motoryzacyjnej, jak i handlowej i usługowej. Prąd 230V może być wykorzystywany do zasilania niemal wszystkich popularnych urządzeń, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Natomiast prąd 400V przeznaczony jest do zasilania urządzeń o największym zapotrzebowaniu na prąd. Agregat prądotwórczy Fogo FH 9220 posiada czterosuwowy silnik (GX390 o mocy 7,4kW) znanej, japońskiej marki Honda – producenta, który specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości, niezawodnych i oszczędnych silników spalinowych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wymagających użytkowników którzy potrzebują zasilania oraz możliwości spawania. Chcąc uzyskać dłuższy czas pracy agregatu prądotwórczego bez tankowania można dokupić zbiornik paliwa o ponad trzykrotnie większej objętości – 20l.

W agregacie prądotwórczym FH 9220 zastosowano prądnice synchroniczne o stopniu ochrony IP 23, jest to stopień zabezpieczenia prądnicy przed niepożądanymi czynnikami: działaniem wody, wilgoci, pyłu oraz kurzu. Agregat prądotwórczy Fogo FH 9220 został wyposażony w alarm olejowy a także w 1 gniazdo 1~ 16 A i 1 gniazdo 3~ 16A . Maksymalna moc w tym modelu to aż 7,2 kVA, a elektryczny rozruch czyni jego użytkowanie jeszcze bezpieczniejszym. W celu zabezpieczenia generatora został w nim zainstalowany wyłącznik termiczny. Ponadto, producent oferuje dodatkowe wyposażenie w skład którego wchodzi: wyłącznik różnicowo-prądowy, zestaw uziemiający, zestaw transportowy, zestaw eksploatacyjny, wąż do spalin, adapter wąż / tłumik silnika. Agregat objęty jest trzyletnią gwarancją producenta.

 

 

Produkt dostępny w naszym sklepie <TUTAJ>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *